Tematy prac licencjackich z Ekonomii – propozycje

Tematy prac licencjackich z Ekonomii koncentrują na wielu, zróżnicowanych kwestiach. W poniższym artykule zaprezentujemy parę przykładów motywów przewodnich, które nadają się na licencjat z tej właśnie dziedziny.

Na pewno bardzo ciekawym tematem na licencjat z Ekonomii jest “wieloaspektowa analiza finansowa danego przedsiębiorstwa”. W takim licencjacie możesz obliczyć wskaźniki zadłużenia, rentowności oraz płynności, które charakteryzują sytuację danego przedsiębiorstwa. Tego typu temat możesz pisać na podstawie danych z wybranej spółki giełdowej. Jeśli interesuje Ciebie pomnażanie pieniędzy na giełdzie, to ten temat jest dla Ciebie jak znalazł!

Kolejny bardzo ciekawy temat na pracę licencjacką z Ekonomii to “ocena zysków z obligacji w obliczu postępującej inflacji”. W tego typu pracy dyplomowej musisz sprawdzić, czy zyski z obligacji rządowych lub korporacyjnych były atrakcyjną lokatą pieniędzy, która uchroniła oszczędności przed spadkiem ich wartości, czy też nie.

Alternatywnie możesz napisać, jak inne instrumenty finansowe zabezpieczały pieniądze przed inflacją. Przykładowo możesz tutaj przeanalizować rentowność złota, srebra, funduszy inwestycyjnych bądź innego instrumentu finansowego. Jeśli inwestowanie na giełdzie jest Twoją pasją, to taka tematyka może być dla Ciebie bardzo interesująca.

Kolejny bardzo ciekawy temat na licencjat z ekonomii to “zarzewia przyszłego globalnego kryzysu ekonomicznego”. W takim licencjacie musisz napisać przede wszystkim, jakie czynniki mogą spowodować powtórkę globalnej zapaści ekonomicznej, podobnej do tej z roku 2008. Jest to problematyka ambitna. Podczas tworzenia tego typu pracy dyplomowej możesz się wykazać swoim warsztatem analitycznym.

Poniżej prezentujemy jeszcze parę innych, ciekawych zagadnień na pracę licencjacką z Ekonomii. Możliwe, że któreś spośród nich spodoba się Tobie!

Rozmaite przykłady tematy prac licencjackich z Ekonomii.

  • Zarzewia rozpadu strefy Euro.
  • Dlaczego publiczne fundusze emerytalne są skazane na bankructwo?
  • Przyczyny sukcesu chińskiego cudu gospodarczego.
  • Konsekwencje ograniczania wolności gospodarczej w Polsce.
  • Ocena efektywności inwestycji alternatywnych.
  • Wpływ długu publicznego na gospodarkę Polski.

Tematy prac licencjackich z Ekonomii – konkluzja.

Tematy prac licencjackich z Ekonomii, jak widać, mogą być niezwykle interesujące i przede wszystkim praktyczne. Warto wybrać takie zagadnienie, które nie tylko Ciebie fascynuje, ale również widzisz w nim swoją przyszłość zawodową. Jeśli tak właśnie zrobisz, to na pewno łatwiej będzie Tobie tworzyć kolejne elementy Twojej pracy licencjackiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz