Na co powinniśmy poświęcić najwięcej czasu pisząc prace magisterskie

Pisanie pracy magisterskiej

Pisanie pracy magisterskiej powinniśmy rozpocząć od właściwego przygotowania. Wbrew pozorom sporządzania takiej pracy nie powinniśmy zaczynać od pisania wstępu czy też wprowadzenia. Pomimo tego, że sama nazwa tych części sugeruje nam, że to powinien być punkt wyjścia, to nie powinniśmy się tym sugerować.

Warto podkreślić, że pisząc prace magisterskie wstęp i zakończenie piszemy na samym końcu. To właśnie najważniejsze elementy prac dyplomowych. To z nich tak naprawdę powinniśmy dowiedzieć się najważniejszych rzeczy dotyczących całego opracowania. We wstępnie oprócz krótkiego wprowadzenia w temat powinno być wyjaśnienie podjęcia tej konkretnej tematyki przez autora. To, co powinno również się tam znajdować to na pewno cel pracy, a także hipotezy, które zostały w niej postawione.

Dodatkowo także powinno być omówione, to co znajdziemy w poszczególnych rozdziałach pracy. W zakończeniu powinno znaleźć się krótkie podsumowanie do całości, wnioski, które zostały wysnute w wyniku pisania tego opracowania. Dodatkowo należy również dokonać weryfikacji postawionych we wstępie hipotez, a także wskazanie czy założony cel udało się zrealizować, czy też nie. W związku z tym tak niepozornym elementom, jak wstęp i zakończenie w praktyce trzeba poświęcić najwięcej czasu i podejść bardzo skrupulatnie by nie pominąć żadnego z niezbędnych elementów.

Pisanie pracy magisterskiej, a polski rynek pracy.

Pisanie magisterskiej pracy to duży wysiłek intelektualny. Ważne, aby nie przysłonił on nam trendów, które występują na współczesnym rynku pracy. Specjaliści od rynku pracy twierdzą, że trzy najbardziej poszukiwane grupy pracowników to: pracownicy sprzedaży (doradcy klienta, przedstawiciele handlowi itd.), informatycy (szczególnie rozmaici programiści) oraz wykwalifikowani pracownicy fizyczni (murarze, spawacze, kierowcy tirów).

Pisząc swoją pracę magisterską, należy pamiętać, by miała ona możliwie wysoką wartość praktyczną. Pracodawcy poszukują obecnie specjalistów z praktycznymi zdolnościami.

Im szybciej to sobie uświadomimy, tym lepiej. Należy również pamiętać o tym, że rynek pracy wciąż ewoluuje. Przykładowo zmienia się radykalnie zawód dziennikarza, ponieważ ludzie kupują coraz mniej papierowych gazet. Czytelnicy zamieniają płatne, papierowe czasopisma, na rzecz internetu. Dziennikarze muszą więc odnaleźć się w nowej rzeczywistości, spowodowanej technologiczną zmianą. Pisanie pracy magisterskiej powinno być wstępem do naszego przyszłego życia zawodowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*